Osamělá sama. / Lonely alone.

Je to docela sranda, jak ten rok/školní/ rychle ubíhá. Mám pocit, že jsem nestihla všechno, co jsem chtěla. Sakriš...Co budete dělat o prázdninách?
It's a hoot how this year/school year/ was fast. I have feeling that I missed everything what I wanted...Dammit...What you will do this holiday?

Vaše Johanka-k
Your Johanka-k

3 comments:

 1. Jůůj ten klobouček je roztomilý s tou růžovou stužkou :) Je to vážně hrůza jak je to pryč, hlavně můj celý život na základce zítra jdu po 9 letech do té školy naposled, bože proč je to tak všechno rychlý? :D Jinak moje prázdniny budou v rytmu Španělska a pak taky hodně Německa a Rakouska, chystáš se taky někam? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jé, to si užiješ. Já jedu po ČR, teď brzo pojedu s rodinou do Broumovska.

   Delete
 2. Australia has been frustrated by mulberry bags rain interruptions in three games this mulberry outlet tour but the batsmen got the 50 overs that coach Mickey Arthur had craved and duly hammered 9/313 against Essex. Only George Bailey (12) missed mulberry factory shop out and is now under pressure to retain his post ahead of Peter Forrest. Every run enhances the 34-year-old’s dream of a coveted baggy green following recent encouragement from chairman of Mulberry Bayswater Bags selectors mulberry handbags John Inverarity.

  ReplyDelete

Děkuji vám za vaše komnetáře!
Thanks for your comments!