Sunday, June 5, 2016

REPEAT AND REWEAR

Stejně jako historie, móda se opakuje. 
A občas mě zaráží, jak moc. Peplum topy, tak moderní dva roky zpátky, nosily dámy v 19.století, zavazovací sandály proslavili už Římané.
Oblečení plní funkci zakrývat, překrývat, ochraňovat a vyjadřovat už opravdu neskutečně dlouho (eh, od doby, co se opice postavila na dvě nohy?) a proto mu nezbývá nic jiného, než se obtáčet neustále dokola. A ani vývoj nových technologií nezpřetrhá osvědčené postupy a styly, které se uchovaly po staletí.
Třeba pruhované triko - oficiálně bylo světu představeno v roce 1858 v zákoně o námořnících. Bretoňské pruhy se staly jejich uniformou...a překvapivě se původně vyráběly v Bretani!
Džínová bunda je už natolik zdomácnělá v šatnících, že pro ni existují skoro familiérné označení jako džíska. Světlo světa spatřila kolem roku 1880, a to díky proslulému Levi Straussovi.
A skinny džíny? Upnuté kalhoty začaly nosit už beatnici v 50. letech minulého století, ale opravdu uplé, obtáhlé džíny se vynořily až s érou emo. 
Není krásné, že na sobě máte věc, která existuje tak dlouho a ještě se neomrzela?

P.S.: A ta židle je z roku 1930.  
Just like history, fashion repeats itself.
Sometimes it's amazing how much. Peplums, trendy two years ago, were worn by ladies in 19th century, the lace-up sandals were famous in Ancient Rome.
Clothes are there to protect, cover and describe our personality from the ages of Homo naledi and that's the reason why fashion moves in the circle. Even the development of new technologies won't break best practices and styles that have been preserved for centuries.
Breton t-shirt for example - was officially introduced to the world in 1858 in the Act of France. Breton stripes have become seafarers uniforms ... and surprisingly, they were originally made in Brittany! 
Denim jacket is also very domesticated in almost every women/men wardrobe. It was born around 1880, thanks to the famous Levi Strauss.
What about skinny jeans? Tight pants were worn by beatniks in the 50s of last century, but really tight, skinny jeans became a hit in the golden era of emo.
Isn't it nice that you are wearing something that exists for so long and is still perfect?
 

P. S. .: And the chair is from 1930.9 comments:

 1. - co nikdy neomrzi jsi ty a tvoje krasny oci !

  ReplyDelete
 2. Tvoju izbu totálne žeriem! <3 Dokonalé fotky!
  WITH GREY WOLF

  ReplyDelete
 3. Mňa celkovo fascinuje aj to, ako sa móda točí stále dookola! Včera sme boli s mojou mamkou v H&M (keďže som po mojich prijímačkách mali trochu času, kým nám šiel autobus späť domov) a ako sme prechádzali medzi vešiakmi - všade kordové sukne či vzory, ktoré nosila ona, keď bola mladá; a teraz sa to všetko vracia :D
  Tvoja denimka ma neprestáva udivovať - je dokonalá ♥
  BEELIEVIN

  ReplyDelete
 4. Veľmi pekné fotky! :) A aj outfit :)
  partofnicol.blogspot.sk

  ReplyDelete
 5. Jéé super článek a fotky :) Mimochodem, ráda bych tě pozvala na svůj blog www.jojovictus.blogspot.com , kde najdeš články především o modelingu, zdravém životním stylu, cestování a samozřejmě i něco fashion. :-)

  ReplyDelete
 6. No ty šipečky s rokama jsou pecka!! :)
  Sleduji na insta! :)
  www.lifestylebirdie.com

  ReplyDelete
 7. Cool shoes ♥♥♥
  Love the way you pose as well :D


  www.arindaaps.blogspot.co.id

  ReplyDelete

Děkuji vám za vaše komnetáře!
Thanks for your comments!

Popular Posts