JUST NOT THERE YET

Na jednu stranu si přeju, aby jsem měla všechno za sebou. Třeba přijímačky na školu. Na druhou stranu vím, že je to součíst cesty a třeba to bude i cíl. Říkám si, že i kdybych se nakonec ani na jednu z mých vysněných škol nedostala, budu - omlouvám se za to klišé, vážně jo - silnější. A třeba rozumnější. Rozhodně už budu vědět, že když chci, tak dokážu udělat hodně věcí. To už vím i teď.
Občas se doma sesypu a jenom brečím, že nic neumím, ale jo, umím.  
Napsala jsem si list (nejdřív lístek, pak list) věcí, na které jsem ve svém dosavadním životě fakt pyšná, že jsem je dokázala.  
A vám doporučuju to samé, pokud na vás dopadá pochmurná nálada.  
Teplý čaj, kakao a jídlo taky pomáhaj, kdybystě ještě potřebovali poradit.
I want to end this so badly. My university applications, for example. On the other hand, I know this is a part of the journey and, maybe, one day it'll be my destination. Although I wouldn't get accepted at any of university I want to go, I feel like I'll be - and I'm so sorry for the cliché - stronger. And wiser. I'll definitely know that if I want to do something, I can do it.
Sometimes I cry like a baby at home, weeping into a feeling like I can't do anything, but - ha, I can.
I wrote a list of things I'm proud of. I'm just at the beginning of my life and hopefully, the list will get longer and longer, that's why I look forward to next things. Big things going to happen. (Pleaseeee!)
So, make a list, too, it helps.
Hot tea, cocoa and food also help in case you're wondering.
Jacket sinsay; Dress thrifted; Trainers Prestige; Bag Best friend

13 comments:

 1. Ja tohto roku maturujem zo slovenčiny, budúci rok zo všetkého ostatného- čo je ešte otázne. Podľa mňa je super, že máš sen, cieľ, to už potom stačí iba ísť a i keď to nie je jednoduché, je to stále lepšie, akoby si nemala vedieť, čo so svojim životom, viď. môj prípad. Držím ti palce, určite to zvládneš!
  P.s.: ten outfit ti veľmi sekne, pôsobíš v ňom veľmi roztomilo♥

  ReplyDelete
  Replies
  1. Týjo, tak to je docela složitější maturita - i když aspoň budeš už mít část za sebou ;). A já ti věřím, že taky budeš mít cíl, věřím ti :*.

   Delete
 2. Držím moc palce, Johanko :) a díky za radu :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju moc, Klárko, uf, vážně moc ☺. A nemáš zač :D!

   Delete
 3. Chcela som napísať "pred rokom", ale ono to nebolo tak dávno - pred POLROKOM som sedela doma úplne zúfalá z toho, čo budem robiť, keď sa nedostanem ani na jednu školu; jediné, čo som mala v hlave, boli prijímačky. Vtedy mi všetko nebolo jedno, no keď sa na to pozerám spätne, tak sa musím zasmiať. A príde moment, kedy sa nad sebou zasmeješ i ty, kedy budeš mať hlavu plnú seminárok a skrípt, ktoré sa budeš musieť naučiť na skúšku, a nejaké trápenie sa nad prijímačkami bude pre teba pobavením.
  Hlavne sa nevzdávaj a ver v seba. Nič nie je také ťažké, ako sa niekedy zdá - stačí sa pozrieť na veci z iného uhla. Veď naozaj - čo sa stane, keby že si sa nedostala na výšku? Nič. Buď budeš rok doma alebo si nájdeš nejakú prácu/brigádu, a popri tom sa budeš môcť učiť. Svet sa predsa nezrúti :D
  A určite si spíšem i ja svoj zoznam vecí, na ktoré som pyšná; a budem ho nosiť niekde v peňaženke. Na motiváciu.
  Inak - úžasné fotky! V kabátiku ti to veľmi pristane ♥
  A STYLISH BEE // Facebook Page

  ReplyDelete
  Replies
  1. To doufám, že budu mít hlavu plnou práce na své vysoké škole :D! No, taky si to tak říkám, ale ne, že by z toho rodiče byli moc nadšení, že :D.

   Delete
 4. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 5. Awesome photos, you look amazing! I love your bag!
  Great blog! I'm following you! Follow back? ***
  http://omundodajesse.blogspot.pt

  ReplyDelete
 6. Držím palce pri prijímačkách! Myslím, že takéto obavy sú úplne zbytočné a ty sa dostaneš na jednu z tvojich vysnených škôl. V to dúfam aj ja budúci rok - teraz hlavne dúfam, aby som si nejakú vybrala, pretože zatiaľ len úplne tápam :D
  Inak, skvelé fotky! Tá prvá je úplne úžasná!
  CAROLINE

  ReplyDelete
  Replies
  1. Já jsem minulý rok taky dost tápala, neboj :) Kamarádka třeba teprve před 2 týdny zjistila, na jakou školu přesně chce :D.A děkuju, moc a moc.

   Delete

Děkuji vám za vaše komnetáře!
Thanks for your comments!