Monday, November 21, 2016

JUST NOT THERE YET

Na jednu stranu si přeju, aby jsem měla všechno za sebou. Třeba přijímačky na školu. Na druhou stranu vím, že je to součíst cesty a třeba to bude i cíl. Říkám si, že i kdybych se nakonec ani na jednu z mých vysněných škol nedostala, budu - omlouvám se za to klišé, vážně jo - silnější. A třeba rozumnější. Rozhodně už budu vědět, že když chci, tak dokážu udělat hodně věcí. To už vím i teď.
Občas se doma sesypu a jenom brečím, že nic neumím, ale jo, umím.  
Napsala jsem si list (nejdřív lístek, pak list) věcí, na které jsem ve svém dosavadním životě fakt pyšná, že jsem je dokázala.  
A vám doporučuju to samé, pokud na vás dopadá pochmurná nálada.  
Teplý čaj, kakao a jídlo taky pomáhaj, kdybystě ještě potřebovali poradit.
I want to end this so badly. My university applications, for example. On the other hand, I know this is a part of the journey and, maybe, one day it'll be my destination. Although I wouldn't get accepted at any of university I want to go, I feel like I'll be - and I'm so sorry for the cliché - stronger. And wiser. I'll definitely know that if I want to do something, I can do it.
Sometimes I cry like a baby at home, weeping into a feeling like I can't do anything, but - ha, I can.
I wrote a list of things I'm proud of. I'm just at the beginning of my life and hopefully, the list will get longer and longer, that's why I look forward to next things. Big things going to happen. (Pleaseeee!)
So, make a list, too, it helps.
Hot tea, cocoa and food also help in case you're wondering.
Jacket sinsay; Dress thrifted; Trainers Prestige; Bag Best friend

13 comments:

 1. Ja tohto roku maturujem zo slovenčiny, budúci rok zo všetkého ostatného- čo je ešte otázne. Podľa mňa je super, že máš sen, cieľ, to už potom stačí iba ísť a i keď to nie je jednoduché, je to stále lepšie, akoby si nemala vedieť, čo so svojim životom, viď. môj prípad. Držím ti palce, určite to zvládneš!
  P.s.: ten outfit ti veľmi sekne, pôsobíš v ňom veľmi roztomilo♥

  ReplyDelete
  Replies
  1. Týjo, tak to je docela složitější maturita - i když aspoň budeš už mít část za sebou ;). A já ti věřím, že taky budeš mít cíl, věřím ti :*.

   Delete
 2. Držím moc palce, Johanko :) a díky za radu :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju moc, Klárko, uf, vážně moc ☺. A nemáš zač :D!

   Delete
 3. Chcela som napísať "pred rokom", ale ono to nebolo tak dávno - pred POLROKOM som sedela doma úplne zúfalá z toho, čo budem robiť, keď sa nedostanem ani na jednu školu; jediné, čo som mala v hlave, boli prijímačky. Vtedy mi všetko nebolo jedno, no keď sa na to pozerám spätne, tak sa musím zasmiať. A príde moment, kedy sa nad sebou zasmeješ i ty, kedy budeš mať hlavu plnú seminárok a skrípt, ktoré sa budeš musieť naučiť na skúšku, a nejaké trápenie sa nad prijímačkami bude pre teba pobavením.
  Hlavne sa nevzdávaj a ver v seba. Nič nie je také ťažké, ako sa niekedy zdá - stačí sa pozrieť na veci z iného uhla. Veď naozaj - čo sa stane, keby že si sa nedostala na výšku? Nič. Buď budeš rok doma alebo si nájdeš nejakú prácu/brigádu, a popri tom sa budeš môcť učiť. Svet sa predsa nezrúti :D
  A určite si spíšem i ja svoj zoznam vecí, na ktoré som pyšná; a budem ho nosiť niekde v peňaženke. Na motiváciu.
  Inak - úžasné fotky! V kabátiku ti to veľmi pristane ♥
  A STYLISH BEE // Facebook Page

  ReplyDelete
  Replies
  1. To doufám, že budu mít hlavu plnou práce na své vysoké škole :D! No, taky si to tak říkám, ale ne, že by z toho rodiče byli moc nadšení, že :D.

   Delete
 4. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 5. Awesome photos, you look amazing! I love your bag!
  Great blog! I'm following you! Follow back? ***
  http://omundodajesse.blogspot.pt

  ReplyDelete
 6. Držím palce pri prijímačkách! Myslím, že takéto obavy sú úplne zbytočné a ty sa dostaneš na jednu z tvojich vysnených škôl. V to dúfam aj ja budúci rok - teraz hlavne dúfam, aby som si nejakú vybrala, pretože zatiaľ len úplne tápam :D
  Inak, skvelé fotky! Tá prvá je úplne úžasná!
  CAROLINE

  ReplyDelete
  Replies
  1. Já jsem minulý rok taky dost tápala, neboj :) Kamarádka třeba teprve před 2 týdny zjistila, na jakou školu přesně chce :D.A děkuju, moc a moc.

   Delete

Děkuji vám za vaše komnetáře!
Thanks for your comments!

Popular Posts